Manyetik Motor | Magnet Motor, Mıknatıslı Motor, Manyetik Jeneratör, Magnetic Motor, Free Energy

Full Version: SPİRAL DİZİLİMLİ V-GATE MODEL MAGNETÖR.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
V-GATE modelinin benim yaptığım değişik bir versiyonu. Malzeme olarak da ekonomik. 1 adet cd, 2 adet tavla pulu, çelik yapıştırıcı, 8 adet 9X1 mm 1 adet 2,5x1x0,5 cm neodium mıknatıs, 1 adet 3 mm kalınlığında 10-15 cm uzunluğunda ağaç mil (Çöp) ve ağaçtan düzenek tezganı Diğer V gate modellerinin özelliklerini aynen görmek mümkün. Projeye ait çizimler aşağıdadır. (Görmek istediğiniz fotoğrafı tıklayın)
Eklentileri ekledikten sonra konunuz çok şık olmuz ellerinize sağlık.
[attachment=15][attachment=16][attachment=17]Resimleri yüklemenin bir yolunu buldum sanırım. Yukarıda güç mıknatısından bahsetmeyi unuttuğumu gördüm fotoğraflarda onu da tanımladım.
(04-24-2012 10:46 PM)Admin Wrote: [ -> ]Eklentileri ekledikten sonra konunuz çok şık olmuz ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim sayenizde.
çalışmanızın videosunuda sitemizde paylaşırsanız diğer arkadaşlarında faydalanacağına inanıyorum çalışmalarınızı ndevamını dilerim
arkadaşlar ciddi anlamda manyetik motor veya manyetik jeneratör yapmak isteyen ve bunu yapacağına inanan arkadaşlar varsa benimle iletişime geçebilirler.her türlü maddi destek sağlanır.ortak yapma şartı ile.saygılar
Spiral dizilimli düzenekte geliştirmeler yaptım. Spiral şekli sabit kalmak üzere Mıknatıs sayı ve güçlerini arttırdım. Güç artınca resimde görülen tek CD den yapılmış Volan kırıldı. İki CD den dayanıklı bir volan daha yaparak ağaç mil yerine çelik mil koyarak, araştırmama devam ettim. Şekilde görülen güç mıknatısını kaldırıp, daha kontrol edilebilir yandan bir sistem ekledim. Kullandığım güç mıknatısının etki mesafesini arttırmak ve kutup birleştirmesi yapmak için demir bir parçayı güç mıknatısına ekledim. Şu anda güç mıknatısına uyguladığım küçük bir itme hareketiyle volan tam devir yapıyor. Parmak motor Şıkır şıkır dönüyor.. Smile Yatay ve dikey pozisyonlarda pek çok döndürme denemesi yaptım . En uygun sola yatık şekilde iken çalışıyor ve volanın dönüşü diğer pozisyonlardakinden daha az bir güç istiyor. Çünkü bu pozisyonda ağırlık merkezi aşağıya geldiği için yerçekiminden de istifade etmiş oluyorum. Maksadım volan milinden alacağım kuvveti, güç mıknatısına aktararak sistemin kendi kendini idame ettirmesi. İlk bu konuyu yazdığımdan bu yana hayli zaman geçti. Ama bu arada üzerinde çalıştığım iki tasarım daha var. Birisi orijinal bir selenoid elektrikli motor haline geldi ve 1.5 volt DC elektrikle dönüşü başardım. Zamanı gelince diğerini de buradan yazarım.
Son şeklin fotoğraflarını henüz çekmedim.
Yeni modelimin resimleri
Çalışmalarınızda başarılar diliyorum

çalışmalarınızla ilgili daha fazla bilgi paylaşmanız dileğiyle...
(07-03-2014 11:09 PM)ilh57 Wrote: [ -> ]Yeni modelimin resimleri

le cola kapağı hoş olmuş Smile
Reference URL's